Anasayfa Kulübümüz A Takımı Altyapı Üye Girişi Duyurular Haberler Maçlarımız İletişim
ARA
HAFTANIN MAÇI
34.Hafta
     
Fethiye Şehir Stadı
15:30
5 Mayıs Cumartesi
Duyurular
 
 
85.YIL DÖNÜMÜ ÇELENK KOYMA TÖRENİ
Facebook Paylaş
 
 

Fethiyespor`umuzun 85. yıl dönümü çelenk koyma töreni Beşkaza Meydanı`nda yapıldı.

Çelenk koyma törenine Fethiye Belediye Başkanı ve Onursal Başkanımız Behçet Saatcı, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay, Fethiyespor Başkanı Mustafa Ferizcan ve Yönetim Kurulu, geçmiş dönem başkanımız Okan Uysal ve yönetim kurulu, sporcularımız ve taraftarlarımız katıldı.

Kulübümüzün 85. kuruluş yıldönümünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Fethiyespor Başkanı Mustafa Ferizcan, törende yaptığı konuşmada; "Bu arma şanlı şekilde göklerde dalgalanmaya devam edecektir. 23 Mart 1933 tarihinde idman yurdu takımının sarı lacivert renklerinden laciverti, ilk adım takımının da siyah beyaz renklerinden beyazı alarak kurulan lacivert beyaz renklerden oluşan kulübümüzün 85’inci kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun. Marşımızda da belirtildiği gibi armamız ebediyen lacivert beyaz, kulübümüz bize şanlı bir ocak. Bu arma bir ömür boyu dünya döndükçe sonsuza dek şanlı bir şekilde göklerde dalgalanacaktır” dedi.

Ferizcan, gençlere de seslendiği konuşmasında “Marşımızı lütfen iyi hissedin. Lütfen onu iyi okuyun. Sizler bizlerin geleceğisiniz. Kulübümüzün sizlere vermiş olduğu eğitimle sizlerden öncelikli beklentimiz vatanına ve milletine bağlı, topluma faydalı bireyler olmanız ve ardından sırtınıza alacağınız lacivert beyaz armalı formayı en yükseklere şanla şerefle çıkarmanızdır. Bu dikenli yolda sonuna kadar bizimle birlikte olan Levent Hocam ve değerli askerlerimiz sevgili futbolcu kardeşlerimiz özellikle sizlere seslenmek istiyorum: 85 yıllık bu çınar maalesef şu an pek istediğimiz durumda değil. Fakat kalan 7 haftada bu zorlu virajda bu şimşeğin onuru, Beşkazalı’nın dik duruşu tamamen sizlere emanet. Lütfen bu onurumuzu iyi koruyun, ona iyi sahip çıkın. Bu şehrin, bu Beşkaza’nın tüm heyecanı ilk günkü gibi hala yaşamaktadır. Sonuna kadar bu şehir size inanmaktadır. 7 haftanın sonunda da onlara layık bir şekilde ligi bitireceğimizden ve önümüzdeki dönemlerde lacivert beyazlı kulübümüzün armasını yükseklere çıkaracağınızdan hiç bir şüphemiz yoktur” diye konuştu.

 
 
 
 
Habere yorum yazmak için üye olun   Habere yorum yazmak için üye girişi
 
 
 
   
FOTOĞRAF
GALERİSİ
 
 
   
VİDEO
GALERİSİ
 
 
   
Teşekkür
Mektupları
 
 
   
ZİYARETÇİ
DEFTERİ
 
 
   
FACEBOOK  
 
   
TWITTER  
 
HAVA DURUMU
 
FETHİYE :
DALAMAN :
 
 
 
 
  CopyRight 2010 Fethiyespor | Designed by Birdenbire.